P1090499%20(4)_edited.jpg

Lucie Ferrara Kubant

Překladatelka pro FJ

Mimo jiné také lektorka FJ

Jmenuji se Lucka a vždy mě bavilo čtení. Později se k tomu přidalo i cestování a touha poznávat nové kultury. Začala jsem se učit angličtinu a později francouzštinu a jak jen to bylo možné, vydávala jsem se do ciziny, ať už se jednalo o výměnné studijní pobyty, stáže či práci au pair. Díky tomu jsem měla možnost procestovat evropské frankofonní země, až mě nakonec osud zavedl na jih Francie, kde jsem se usadila a založila rodinu.

Proč spolupracuji na tvorbě MultiTexts:

Na projektu MultiTexts spolupracuji proto, že se mi velmi líbí tato myšlenka. Vzpomínám si, když jsem při studiu hledala články nebo knihy v cizím jazyce a bylo těžké najít zároveň téma, které člověka baví. Věřím proto, že projekt může pomoci dalším lidem v učení cizích jazyků.

Něco málo k mojí praxi:

Mám vystudovanou odbornou francouzštinu, díky programu Erasmus jsem měla možnost studovat na univerzitě ve Francii. Během prázdnin jsem vyjížděla na aupair pobyty do Belgie a Švýcarska. Studium jsem ukončila pracovní stáží ve Francii, kde již desátým rokem žiji a pracuji. Překládání mi tak dovoluje zůstat v kontaktu s rodným jazykem a hlavně mě baví, protože se díky němu mohu stále vzdělávat v jiných odvětvích a setkávat se se zajímavými lidmi.

Mimo překladů a tlumočení se také věnuji výuce francouzštiny, pomáhám firmám a jednotlivcům s přípravami na pracovní pobyt ve frankofonních zemích nebo s přípravami na obchodní jednání se zahraničními klienty.


Pokud i Vám mohu pomoci ať už s výukou francouzštiny, překladem či přípravou na pobyt ve Francii, neváhejte mě kontaktovat na:


lucieferrara.trad@gmail.com