12079970_1151708808177897_40791238478024

Martina Visingerová

Zakladatelka MultiTexts, tvůrce textů, překladatelka pro AJ/ŠJ/FJ, tvůrce podcastů pro ČJ/AJ/ŠJ/FJ

Mimo jiné také zakladatelka projektu ChytrýSamouk, jazykový lektor a coach pro výuku AJ, FJ, ŠJ a ČJ.

Jsem obyčejná holka, s neobyčejnými sny. Holka s obrovskou závislostí na učení se cizích jazyků a poznávání kultur obecně. Na střední škole jsem studovala rok ve Francii, později jsem žila a pracovala o něco déle ve Španělsku.

Proč jsem založila MultiTexts?

V učení jazyků pro mne vždy byla stěžejní četba a sledování filmů! V dnešní době však málokdo čte knihy, navíc pokud cizí jazyk ještě zcela neovládáte, pravděpodobně si na cizojazyčnou knihu netroufnete. Naštěstí existují dvojjazyčné knihy, kde naleznete vždy přesný překlad toho, čemu nerozumíte. Ještě lepší je když si k takové knize můžete koupit i audio knihu a učit se tak skrze četbu a poslech zároveň. Bohužel takových knih, ať už s audio verzí knihy či bez, existuje na trhu velice málo a často jsou to knihy na témata, která ani nemáte chuť číst. Anebo byste je i četli, ale přes den na čtení knihy nemáte klid. Proto mě napadlo založit projekt MultiTexts, kde najdete témata, která Vás zajímají a zároveň Vám jejich čtení zabere jen několik minut.

Něco málo k mé praxi:

Mluvím plynule anglicky, francouzsky, španělsky. Dále se učím italsky, rusky a katalánsky.

Prakticky od svých 15ti let pomáhám lidem s cizími jazyky. (Je mi 26.) Nevlastním žádný jazykový certifikát, jelikož v ně nevěřím a nikdy jsem je ke své práci nepotřebovala. Mám zkušenosti s výukou všech věkových kategorií (od 4 do 55let), ale i s výukou jednotlivců, menších skupin, firemní výukou, přípravou na pohovory a maturity. Mám zkušenosti jak s vedením lekcí online i offline, tak s vedením jazykových kurzů a s výukou v jazykové škole.

Skrze tyto nabité zkušenosti z pozice lektora a zároveň zohledněním toho, že sama se stavím do pozice studenta jazyků velice často, jsem došla k názoru, že je na čase aby si lidé uvědomili, že učit se cizí jazyk nemusí nutně znamenat pravidelné docházení na lekce s lektorem, a neustálý drill slovíček a gramatiky. Tímto nechci zatracovat práci lektorů, to rozhodně ne!

Jsem však zastáncem názoru, že jazyk se nejlépe naučí každý sám podle svého v kombinaci s, ať už příležitostným či pravidelným, docházením na lekce. Lekce však musejí být studentovi ušité přímo na míru, jinak student mrhá svým časem i penězi. Proto jsem společně s MultiTexts založila i projekt ChytrySamouk, skrze který chci pomáhat lidem učit se jazyky přirozeněji, efektivněji, pohodlněji, flexibilněji, zábavněji a v neposlední řadě i levněji. 

Tolik asi ke mě, mojí jazykové praxi a k mojí vizi. :-)