130792407_205651897695462_28158886571234

Oxana Rishko

Překladatelka pro AJ


Mimo jiné také překladatelka pro NJ, HU, UK, RU a ČJ

Jmenuji se Oxana a jsem profesionální překladatelka anglického a německého jazyka. Narodila jsem se v mnohonárodní rodině, takže mám 3 mateřské jazyky – ukrajinský, ruský a maďarský. Také připravuji studenty na mezinárodní zkoušky, přijímací pohovory, vyjednávání. Kromě jazyků mám další aktivity, které se mi líbí. Zbožňuji vaření, "vytvořila" jsem několik vlastních receptů. Čtení, mohu říci, je mojí součástí. Dobrá kniha je pro mě jedním z nejlepších dárků.

Proč spolupracuji na tvorbě MultiTexts:


Je to nesmírně zajímavý projekt a jsem ráda, že jsem jeho součástí. Pokud jde o mě, je velmi důležité mít schopnost pomáhat lidem. Jazyk není jen zvuky a slova. Je to úložiště kultury, historie, celé bohaté struktury člověka a společnosti. Pokud tedy někdo dokáže správně sdílet jazykový proces, je to velký cíl. Tento projekt je přesně tím místem, kde najdete znalosti a podporu při studiu jazyků.


Něco málo k mojí praxi:

Pokud jde o mě, angličtina je velmi melodický jazyk. Němčina je jazykem vynálezů. Takže jsem se rozhodla spojit tyto dva jazyky ve své kariéře. A maďarština, ruština a ukrajinština jsou mé rodné jazyky. Překladům se věnuji vice než 15 let a během této doby jsem získala rozsáhlé zkušenosti a nové znalosti. Posledních pět let mě zajímá také copywriting. Píšu blogposty, kreativní články, newslettery. Ať už potřebujete jakékoli překlady - webové stránky, brožury, letáky, tiskové zprávy, informační letáky, obchodní korespondenci, životopisy, manuály, nabídky, e-mailovou korespondenci nebo dotazníky - ráda vám pomůžu. Mám také zkušenosti s překladem literatury a psaní pohádek v jazykové kombinaci angličtina - němčina.

Zde můžete najít informace o mně a kontaktovat mě e-mailem, pokud budete potřebovat mé služby:

https://www.tlumoceni-preklady.cz/prekladatelske-agentury-firmy/?nazev=+Rishko+Oxana+miox-translate&search.x=16&search.y=17

https://miox-translate.com/

https://www.linkedin.com/in/%D0%BExana-rishko-7858b01b3/

https://www.facebook.com/translate.translate.589

ovrishko@outlook.com